Leszek Aleksander Moczulski

Leszek Aleksander Moczulski (ur. 1938) – poeta, autor tekstów piosenek.

Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował jako poeta w 1959 roku w „Dzienniku Polskim”, publikował także w „Tygodniku Powszechnym”.

Napisał słowa do wielu utworów Skaldów, m.in. Cała jesteś w skowronkach. Jego poezję śpiewali też Marek Grechuta (np. Korowód), Grzegorz Turnau (np. Do wód) oraz Czesław Niemen (Z pierwszych ważniejszych odkryć). Wydał także kilka tomików literackich: 70 widoków w drodze do Wenecji (1992), Elegie o weselu i radosne smutki (1997), Jej nigdy za późno, Dziękczynienia po Komunii Świętej (2006) i kilkanaście książek dla dzieci, m.in. Moje kotki, Siedem dni stworzenia świata. Napisał słowa do siedmiu utworów na płycie Anawa, którą nagrała Anawa wspólnie z Andrzejem Zauchą, a także połowę tekstów z płyty Wołanie o słońce nad światem zespołu Dżamble. Jest autorem słów do oratoriów: Nieszpory Ludźmierskie (1992) i Droga, Życie, Miłość – Oratorium o Męce i Zmartwychwstaniu Pana (2000)

Stale publikuje w kwartalniku „eSPe”. Jest związany ze wspólnotą „Wiara i Światło”, opiekującą się osobami niepełnosprawnymi.

Mieszka w Krakowie.

fot. Andrzej Głuc