Dyrektor Festiwalu, Marcin Baran zaprasza na koncert Pablopavo:

Pierwszy dzień jubileuszowego festiwalu RK’70 zwieńczy koncert formacji Pablopavo i Ludziki, którzy wydali do tej pory dwa znakomicie przyjęte albumy:  Telehon i 10 piosenek.

O Pablopavo Wikipedia twierdzi, że to „polski wokalista reggae i raggamuffin, jeden z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku. Jego specjalnością są bardzo długie i skomplikowane partie wokalne oparte na freestyle”. I niewykluczone, że to prawda.

O Pablopavo wydawca jego płyt twierdzi, że „lider i pozostali muzycy swobodnie przepływają od hip-hopu, przez dubstep, funk, psychodelicznego rocka, by raz po razie zakotwiczyć w regionach muzycznych, które jeszcze nie dostały swojej nazwy”. Niewykluczone, że to także prawda.

O Pablopavo Marcin Świetlicki twierdzi, że „No, wreszcie, wreszcie ktoś, kto rymuje inteligentnie i wrażliwie, głos ma jak należy, muzykę smaczną, naprawdę za dużo było już tych cwaniakowatych, niezbyt mądrych matołów, przyszedł Pablopavo i świat odtąd będzie trochę inny”. I niewykluczone, że i tu mamy do czynienia z prawdą.

O Pablopavo sam Pablopavo w wywiadzie opublikowanym w magazynie PikUp!twierdzi, że „Nie mam wielkich wymagań – chleb, ser, trochę warzyw, książek i płyt”. I temu to już należy wierzyć bez zastrzeżeń.

Jednym słowem – zapraszamy na spotkanie z muzykiem intensywnym, utalentowanym, skromnym i dowcipnym.

A muzyka Pablopavo i Ludzików będzie podczas koncertu towarzyszyła nie tylko ich piosenkom oryginalnym, ale także wierszom Ryszarda Krynickiego, które wyśpiewa pieśniarz Grzegorz Turnau oraz wymelorecytują poeci – Marcin Baran, Wojciech Bonowicz i Andrzej Sosnowski.